Leffa jatkaa siitä mihin The Muppet Show jäi.

16.1.2003 19:29

Arvioitu elokuva

Ohjaajat:
Alkuperäinen nimi:Meet The Feebles
Valmistusvuosi:1989
Pituus:94 min

Tämäkö mies on ohjannut Taru Sormusten herrasta-trilogian? En usko, mutta totta se on. Mies joka aloitti Bad Tastella jatkaa Meet The Feeblessillä, joka on edelleen Jacksonin paras elokuva.

Meet The Feebles jatkaa siitä mihin The Muppet Show jäi, mutta tällä kertaa he eivät ole mitään kilttejä sammakkoja tai sikoja, vaan mukana on esim: Harry The Rabbit, joka sairastaa AIDSia. Heidi The Hippo, jolla on syömisongelma. Bletch, mursu ja Feeblessien johtaja, joka tekee myös pornoelokuvia ja huumekauppoja.

Ja paljon, paljon muita värikkäitä hahmoja.
Juoni ei ole elokuvassa oleellinen asia vaan hahmot ja tapahtumat. Tapahtumat ovatkin sitten värikkäitä sillä elokuvassa käydään esim. Vietnamissa.

Elokuva on komedia ja huumori onkin sitten sitä kaikkein sairainta. Scary Moviet ovat lällyjä verrattuna Meet The Feeblessiin. Kuten Starbust lehti on sanonut: “Gross…Perverse… Hilariously vile”
Yhteenveto: Jacksonin nukke-elokuva on yksi maailman sairaimmista elokuvista. EI HEIKKOHERMOISILLE! “The adult puppet movie whit something to offend everybody!”

nimimerkki: Ash

Arvosteltu: 16.01.2003

Lisää luettavaa