Paholaisen kuriirit, hienoakin hienompi suomennos elokuvasta Thrill Seekers/ The Time Shifters. Tämän leffan kansikuvasta voi jo huomata, että nyt on sitä tuttua B-luokan viihdettä tulossa, ja sitähän tämä oli. Tai oikeastaan tällaista sontaa ei voi viihteeksi sanoa, sillä aivan järkyttävän huono pläjäys on kyseessä.
Näyttelijäsuoritukset olivat aivan kauheaa katsottavaa. Casper Van Dien veti kyllä huonoudellaan pohjalukemat. Catherine Bell oli suoraan kuin jostain spagettisaippuasarjasta. Leffan aikana ei tiennyt että pitäisikö itkeä vai nauraa. Nauruksihan se loppujenlopuksi meni.
Toimittaja Tom Merrick (Van Dien) on elementissään tutkiessaan vuosisadan suurinta katastrofia. Hän tutkii kuvia haaksirikkoutuneesta aluksesta, hirmumysrkystä jne. Kauhukseen hän saa huomata, että jokaisessa kuvassa mukana on sama salaperäinen kaljupainen mies, se joka on jäänyt henkiin kaikista näistä katastrofeista. Ja siitä tietysti Merrick “kiinnostuu” ja lähtee Washingtoniin tutkimaan kuvien alkuperäisyyttä. Matkalla hän huomaa että tuo sama kaljupäinen mies istuu samassa koneessa.
Siitä sitten lähtee etenemään vuosisadan suurin katastrofi, ja se on tämä elokuva. Juonesta olisi voinut kyhäillä suht’ kelpo B-luokan leffan, mutta ainakaan Azzopardi ei siinä onnistunut.
nimimerkki: Squiddy