Richie ja Eddie ovat kaveruksia jotka yrittävät pitää talouttaan pystyssä perustamansa hotellin avulla. Asiakkaita ei juuri näy koska hotelli on syrjäisellä seudulla ydinvoimalan vieressä. Kaiken lisäksi pojat tykkäävät tirkistellä asiakkaita.
Eräänä päivänä sitten tapahtuu. Kuuluisa näyttelijätär saapuu hotelliin. Pojat tietenkin retkahtavat kaunottareen. Pian alkaa nolojen tilanteiden sarja, jossa Rich ja Eddie kokevat kovia. Soppaa hämmentää se vielä kun näyttelijättären poikaystävä saapuu hotelliin.
Hotelli Paradiso on väkivaltaista junttihuumoria parhaimmillaan. Elokuva on suoraan sanottuna huono. Miksi neljä pistettä? Koska tälläistä jätettä pitää rakastaa. Se on hauska ja suruton. Jätkät hakkaavat, toisinaan se on taidetta. Eli elokuva suoraan sanottuna on hauska ja hyvä. Ohjaus on syvältä ja näyttelijät (Pääkaksikkoa lukuunottamatta) surkeita.
Mutta tätä elokuvaa pitää rakastaa. Leffa on hauska, hyvä, tyylitön ja huono. Siinä kaikki mitä juntti huumorinkuluttaja tarvitsee.
nimimerkki: Sly Racoon